تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

شیوه های نگهداري از نوارهاي ويدئو

   نوار مغناطيسي پس از مدتي استفاده كيفيت اوليه خود را از دست مي دهد. گرچه كارخانه هاي سازنده برخي از نوارها را تا چند هزار مرتبه ضبط و پخش توصيه مي كنند اما بنظر مي رسد اين موارد بيشتر جنبه تئوري يا تبليغاتي دارد چون در عمل مشاهده مي كنيم كه استفادة مكرر از نوار بخصوص در قسمت ابتدايي كاست باعث خرابي تصوير خواهد شد.

  نگهداري و مراقبت صحيح از نوارهاي ويدئويي اصل مهمي است كه ضامن حفظ كيفيت نوار در حد مجاز خود خواهد داشت بدين لحاظ دانستن مواردي چند در حفظ و نگهداري كاست هاي ويدئو باعث بالا بردن سطح كار خواهد شد

   

  * نوار را در جاي خشك و بدون رطوبت نگهداري كنيد..


  * تغيير ناگهاني دما باعث خرابي نوار مي گردد. بدين لحاظ توصيه مي شود نوار را يك مرتبه از محيط گرم به محيط سرد و يا بالعكس نبريد.

  * چربي، گرد و غبار و حتي اثر انگشتان شما نه تنها باعث خرابي نوار شده بلكه هد دستگاه را نيز كثيف و آلوده مي نمايد ، بدين لحاظ از قرار دادن نوار روي فرش، زمين و محلهاي پر گرد و غبار خودداري نماييد..

  *ميدانهاي مغناطيسي دشمن اصلي نوارهاي شماست به همين دليل نبايد نوارها را در مجاورت وسايل مغناطيسي مثل تلويزيون ، بلند گو، ضبط صوت، جاروبرقي ، آهن ربا و ... قرار داد و حتي از انباشتن نوارها بر روي همديگر پرهيز كنيد زيرا هر ميدان مغناطيسي بوجود آمده قادر به تأثير بر روي نوارهاي شما خواهد بود..


  * نوارها را هميشه بصورت عمودي درون جعبه هاي خود و با فاصله يا حائل بين آنها نگهداري نماييد.

  *هرگز نبايستي به نوار شما ضربه وارد شود. ضربات وارده باعث بهم خوردن نظم ايجاد شدة ذرات اكسيد در اثر ميدانهاي مغناطيسي شده و دچار رنگ پريدگي ،‌افت صدا و لرزش در تصاوير خواهد شد..

  * بهترين درجه حرارت براي نگهداري نوارهاي ويدئو، 24 درجة سانتيگراد است از نگهداري آنها در هواي سردتر و گرمتر خودداري نموده و موقع استفاده سعي كنيد در معرض تابش نور خورشيد ، حرارت شوفاژ و بخاري و برودت و سرما قرار نگيرد..

  * براي پيشگيري از عمل ضبط اتفاقي بر روي نوار، زبانه ايمني ته نوار را بشكنيد و در صورت نياز به ضبط شكاف ايجاد شده را با چسب يا نوار بپوشانيد..

  *در صورت بريدن و پاره شده نوار از چسباندن لبه ها روي همديگر و استفادة مجدد از اين نوار خودداري كنيد

  * نوار را هميشه قبل از آرشيو به ابتداي خود برگردانيد و به حالتي كه نوار جمع شده در پايين قرار بگيرد، نگهداري كنيد.

  * اگر براي مدت طولاني نوار را آرشيو مي كنيد، هر چند ماه يكبار نوار را تا آخر به جلو برده و سپس به ابتداي نوار برگردانيد.

   


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ جمعه 1 اسفند 1393 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 27 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :159573
 • بازدید امروز :416186
 • بازدید داخلی :41551
 • کاربران حاضر :189
 • رباتهای جستجوگر:406
 • همه حاضرین :595

تگ های برتر